Fremtidssikret affaldsindsamling til bæredygtige byer, hospitaler og lufthavne

Velkommen til Envac Danmark

Affaldssug - Den bæredygtige løsning

Automatiske affalds indsamlingssystemer bliver i stigende grad en naturlig del af byernes infrastruktur på samme niveau som elektricitet, vand og kloak. Dette er på alle måder en bæredygtig løsning for fremtiden.

Sig farvel til støjende renovationsbiler og ildelugtende affaldscontainere.

Klik og se hvordan Bergen kommune har løst opgaven!

Giv os et ring i dag

Envac Danmark A/S
Kirkebjerg Parkvej 12
2605 Brøndby
Tlf. +45 7025 1885

Email: kbh@envac.dk

Envac Danmark A/S
Bautavej 1A
8210 Aarhus
Tlf. +45 8244 1000

Email: aar@envac.dk

Email til Reservedele Envac Danmark A/S –
Københavnspareparts@envac.se

Kontakt os

Administrerende direktør og salg

Thomas Rovsing

+45 3062 5797

thomas.rovsing@envac.dk

Konsulent/salg af affaldssug i Jylland/Fyn

Jan Berg Rasmussen

+45 4016 4438

jan.rasmussen@envac.dk

Teknisk chef

René Jean

+45 3062 5807

rene.jean@envac.dk

Entrepriseleder

Allan Rasmussen

+45 7025 1885

allan.rasmussen@envac.dk

Projektkoordinator

Theis Antonsen

+45 3062 5807

theis.antonsen@envac.dk

Regnskabschef

Anette Jespersen

+45 7025 1885

anette.jespersen@envac.dk

Regnskabsassistent

Hanne Andersen

+45 7025 1885

hanne.andersen@envac.dk

Fejlmeldinger

Skal anmeldes til viceværten, ejendomskontoret eller afdelingsbestyrelsen.
De kontakter os!

Nå jeres bæredygtighedsmål

Se hvordan Envac kan hjælpe jer med affaldsindsamlingen, hvor affaldssug bruges i dag og hvilken positiv effekt det har haft i andre projekter med tilsvarende udfordringer.

Besøg koncernens hjemmeside

Bellakvarter, nyt københavnsk brokvarter uden ildelugtende affaldsrum

Et helt nyt affaldsanlæg i det nye Bellakvarter på Amager sikrer at beboerne kan nyde karreernes have- og gårdrum helt uden affaldscontainere i gårdrummet og renovationsbiler, der henter affald.

Læs mere her

Aarhus Ø håndterer affald uden renovationsbiler

I den nye bydel Aarhus Ø slipper beboerne for at have støjende renovationsbiler kørende rundt mellem boligerne.

Læs mere her